Yönetim Kurulu Başkanı

Yönetim Kurulu Başkanı

Eyüp TAYMUR – YÖNETİM KURULU BAŞKANI- KURUCU

Firma %100 ortağı Eyüp Taymur 1982 Batman doğumludur. İlk, orta, lise eğitimini Batman’ da tamamladıktan sonra Gaziantep Üniversitesinde Elektrik Elektronik Bölümünden mezun olmuştur. Sonrasında ABD The Ohio State University’ de yüksek lisansını tamamlayarak Yüksek mühendis olmuştur. Sırasıyla Türkiye Petrollerin’ de mühendis ve Özelleştirme İdaresinde yönetici olarak görev yapmıştır.

15.01.2015 yılında Egesa Elektrik İnşaat Üretim A.Ş. firmasını kurarak enerji sektörüne giriş yapmıştır. Uzmanlık alanı olan yenilenebilir enerji konusunda kısa sürede önemli projelere imza atarak sektörde önemli bir yer edinmiştir.

ABD’ de bulunduğu dönemde yenilenebilir enerji konusunda birçok yayına imza atmıştır. Dolayısıyla klasik bir taahhüt firmasından farklı olarak, tüm projelere bilimsel açıdan yapmış olduğu katkılarla daha optimum ve ekonomik sonuçlar ortaya çıkması açısından katkı sağlamaktadır.

Ayrıca girişimci kimliği ile sadece bir mühendis değil aynı zamanda en optimum şartları gözeten önemli bir yatırımcıdır. Yatırımcı yönü ile sektörde önemli bir yer edinmek adına emin adımlarla ilerlemektedir.

Hedefleri Türkiye ile sınırlı olmayan Eyüp TAYMUR, kısa sürede ABD ve Avrupa’ da yapılanma sürecini başlatmış ve bugün söz konusu bölgelerde sektöre girmeye hazır hale gelmiştir. ABD’ de kurmuş olduğu TEMOPOWER LLC ve K. Makedonya’ da kurmuş olduğu EGESA MACEDONIA firmaları ile projeler hayata geçirmiş ve bugün söz konusu bölgelerde büyümek adına yeni projeleri devreye almıştır.